AutoMapa w Google Play

W dniu wczorajszym w sklepie z aplikacjami do systemu Android, pojawiła się prawie ostateczna wersja AutoMapy. Poniżej mamy oficjalny komunikat prasowy od producenta.

Producenci AutoMapy rozpoczęli finalną serię testów najpopularniejszej polskiej aplikacji nawigacyjnej, przeznaczonej w wersji dla platformy Android. AutoMapa Android Polska ma status Release Candidate i jest ostatnim krokiem do udostępnienia użytkownikom finalnej wersji produktu. Po raz pierwszy, AutoMapę Android RC1 można pobrać zarówno ze strony AutoMapa.pl jak i ze sklepu Google Play.

AutoMapa Android oferowana będzie w znanym z Apple Store modelu subskrypcyjnym. Starter AutoMapy Android w cenie 4.99 pln umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji programu przez 7 dni. W tym również z technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej.

Po tym okresie, analogicznie jak w przypadku AutoMapy dostępnej dla iPhone i iPad, użytkownik może, zależnie od swoich potrzeb, wykupić licencje czasową:

na 7 dni- w cenie19.99 zł, 
na 90 dni- w cenie 59.99 zł
na rok- w cenie 119.99 zł

W okresie trwania testów powyższe cen zostały znacznie obniżone do 4.99 pln (1/4 ceny) za licencje 7 dniową i 19.99 (1/3 ceny) za licencje 90 dniową. Licencje wykupione w trakcie trwania testów zachowają swoją ważność również po publikacji finalnego produktu. Po wygaśnięciu subskrypcji, użytkownicy nadal mogą korzystać z przeglądarki mapy oraz pełnej bazy Użytecznych Punktów (POI).

AutoMapa Android to najskuteczniejsze połączenie map w technologii off-line i danych drogowych on-line. Mapy dostępne są zawsze. Nawet, gdy nie ma zasięgu ani GSM ani Wi-Fi. Jednak posiadając dostęp do sieci, kierowcy otrzymują wsparcie technologii LiveDrive! pozwalającej na nawigację z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, korków i mechanizmów pozwalających na automatyczną zmianę kierunkowości ulic czy ich czasowe zamykanie i otwieranie.

Udostępniona wersja AutoMapy Android zawiera najdokładniejsze mapy Polski w specyfikacji 2012.06. Pojawia się w nich ponad 3300 kilometrów nowych dróg oraz inwestycji, w tym znaczna część gotowych do odblokowania poprzez technologię LiveDrive! w chwili ich faktycznego oddania do użytku. Dodatkowo, blisko 3000 kolejnych miejscowości zyskało precyzyjne dane o organizacji ruchu a także uwzględniono tysiące nowych danych zgłoszonych zarówno przez użytkowników AutoMapy, jak i osoby aktywnie korzystające z serwisów Targeo.pl i Miplo. Między innymi dzięki temu liczba Użytecznych Punktów (POI) znacznie przekroczyła poziom 640 tysięcy a mapy wzbogaciły się o wiele szczegółowych danych. Mapy te wykorzystywane są jednocześnie w serwisie lokalizacyjnym Targeo.pl. Dzięki nim, aktualizacja danych o ruchu drogowym wykorzystywanych przez system AutoMapa/ Targeo Traffic będzie jeszcze szybsza i sprawniejsza. Jak zawsze, na stronach Targeo.pl możliwe jest również sprawdzenie aktualnego natężenia ruchu drogowego oraz prognoz na kolejny dzień.

Ceny jakie zaproponowali są bardzo atrakcyjne, jestem ciekawy czy to powstrzyma użytkowników przed „piraceniem” oprogramowania, które szerzy się na tej platformie.