Bada 2.0 na Wave (S8500)

Drugim telefonem jaki używamy w domu jest Samsung Wave pierwszej generacji model S8500. Został on zakupiony w sieci T-Mobile. Od dłuższego czasu były z nim problemy. Bardzo często się zawieszał, nic nie można było wykonać nie łączył się z internetem, mimo to że na ekranie był pełen zasięg osoby dzwoniące na niego miały komunikat, że abonent jest po za zasięgiem. Wtedy jedynym rozwiązaniem było wyciągnięcie baterii, czyli twardy reset.

W sobotę postanowiłem zaktualizować soft do najnowszego. Samsung wypuścił na rynek Bade 2.0 już parę miesięcy temu, natomiast operator mocno się ociągał z udostępnieniem swojej wersji.

Do aktualizacji jest potrzebny program Kies dostępny na stronie Samsunga. Szybko dokonałem instalacji. Po uruchomieniu programu mamy wybór aby połączyć się z telefonem poprzez kabel USB lub WiFi. Podłączyłem kabel USB, ponieważ bezpieczniej podczas update mieć stałe połączenie z komputerem. Niestety telefon został wykryty przez Kies’a dopiero za 3 razem – Od razu pomyślałem będzie pod górkę. Gdy telefon został wykryty, automatycznie pojawił się komunikat, że mam stare oprogramowanie czy chce zainstalować nowe. Zrezygnowałem, ponieważ na początek chciałem zrobić kopie zapasową. Zgrałem wszystkie rzeczy z telefonu na dysk komputera i włączyłem aktualizację. Podczas ściągania nowego softu, program sam zaproponował zrobienie kopii zapasowej, zgodziłem się aby zobaczyć jak to będzie wyglądało podczas odtwarzania. Cała procedura trwała ok godziny telefon resetował się kilka razy a następnie zapytał czy chcemy przywrócić ustawienia z przed update’u.

Po aktualizacji telefon, nie zawiesza się. Przynajmniej nie zauważyłem tego przez ostatnie dni. Niestety system Bada 2.0 mocno go obciążył i widać spowolnienie w działaniu. Aplikacje które były zainstalowane na wcześniejszej wersji nie działają pod Bada 2.0. nie wiem czym to jest spowodowane. Musiałem odinstalować wszystko i ściągnąć jeszcze raz programy z Samsung Apps. Jedno co mnie zmartwiło po aktualizacji to, że pojawia się komunikat, że telefon posiada za mało pamięci i nie może kontynuować pracy w danej aplikacji. Dopiero po odinstalowaniu paru programów, z których rzadko się korzysta ten błąd przestał się pojawiać. Jeśli chodzi o zużycie baterii to utrzymało się na podobnym poziomie co przed aktualizacją,  czyli ok. 3 – 4 dni. Telefon cały czas synchronizuje się z pocztą i w ciągu dnia jest wysyłanych ok. 15 SMS-ów i kilka połączeń telefonicznych  o czasie 40 min.