Dużo nowości od Apple

Cały internet w dniu dzisiejszym bębni o rzeczach jakie zostały zaprezentowane podczas konferencji Apple. Od dawna w przeciekach mogliśmy czytać o iPadzie mini i rzeczywiście dzisiaj oficjalnie zobaczyliśmy ten produkt. Oprócz tego pojawiły się:

1. MacBook Pro 13″ Retina – szczerze mówiąc bardzo czekałem na tą wersję MacBooka. Jedna sprawa mnie martwi, ten laptop posiada tylko kartę graficzną Intela(zintegrowana). Widząc jak bardzo wykorzystywana jest moc karty graficznej w większym bracie, mam wrażenie, że to nie będzie demon szybkości. Cena tego laptopa zaczyna się od 7899 pln. Dużo jak za sprzęt, który ma na pokładzie tylko 128GB dysk SSD i słabą kartę graficzną. Chociaż dla większości użytkowników te parametry będą wystarczające.

2. Nowe iMac’i – Wygląd tego komputera powala na kolana, oprócz tego widzimy, że zostały odświeżone parametry. Urządzenia dostały mocniejsze procesory, więcej pamięci ram, oraz nowe dyski Fusion Drive(jest to połączenie dysku SSD z zwykłym HDD). Jeśli chodzi o ceny iMac’a to wzrosły o 400 PLN od poprzedniej generacji, czyli najtańszego iMaca możemy kupić za 5999 PLN.

3. iPad 4 – Kolejna generacja iPada, mocniejszy procesor, LTE i oczywiście nowe złącze ładowania. Współczuje osobą, które nie dawno kupiły iPad 3, ponieważ ich urządzenie jest już stare. Cen nie znalazłem.

 

4.  iPad mini – mniejszy brat iPada, przekątna 7,9″ – w pierwszej kolejności będzie dostępny także w Polsce. Dla tego tabletu jak na razie nie widzę u siebie zastosowania. Jeśli chodzi o cenę jest bardzo kuszące 1449 pln za podstawową wersję.

5. Nowe Mac’i mini – odświeżone posiadają mocniejsze procesory, a także możliwość zainstalowania nowego dysku Fusion Drive. Oczywiście wszystkie komputery otrzymały porty USB 3.0 oraz HDMI, BT w wersji 4.0.

6. Nowe oprogramowanie – iBook’s, iTunes(jeszcze nie jest dostępny) – akurat na te premiery mniej czekałem.

Patrząc na ilość nowego sprzętu mogę śmiało powiedzieć, że ostatni kwartał roku 2012 będzie dla Apple bardzo dobry jeśli chodzi o sprzedaż. Niestety nasze karty kredytowe, znów zostaną mocno nadwyrężone.

Nie miałem możliwości oglądania na żywo całej konferencji, tylko od czasu do czasu widziałem wpisy na Twitterze i z wypiekami na twarzy czytałem co się dzieję. W pracy, niektórzy nie mogli zrozumieć mojego entuzjazmu pod koniec dnia;)

Teraz czekam, na pierwsze opinie jak będą działać nowe MacBooki Pro oraz iMac’i jedno z tych urządzeń ma duże szanse zostać moim nowym komputerem;)