Gdzie kupić iPhone’a?

Już w piątek rusza sprzedaż iPhone’a 6 w Polsce. Pracując z klientami wiem, że społeczeństwo szuka jak najtańszych rozwiązań. Choć cena telefonu jest jeszcze priorytetowa. Sam szukam dla siebie urządzenia i zastanawiam się co wybrać. Na pierwszy ogień wybrałem iPhone’a 6. Mając ponad 2 lata iPhone 4S, posiadam bardzo pozytywne wrażenia z użytkowania, a także jakby to powiedzieć spore zaplecze aplikacji, które kupiłem na swoje urządzenie.

tmobile_iphone6

Prześledziłem oferty operatorów i jak do tej pory tylko T-Mobile pokazało pełny cennik w każdej taryfie. Wybierając największy abonament w T-Mobile za 199,99 gdzie mamy nielimitowane połączenia do wszystkich, SMS/MMS i 2GB internetu oraz usługi międzynarodowe po 120 minut do UE oraz w UE i 500MB w UE. Cena iPhone’a wynosi 599 PLN. Całość wychodzi 5398 PLN czyli sporo więcej niż zapłacilibyśmy za same urządzenie. Play ma bardzo podobną ofertę, abonament jest za 229 PLN gdzie mamy nielimitowane połączenia w kraju, SMS/MMS, 2GB internetu. Cena urządzenia na start jest zadowalająca 1 PLN. W podsumowaniu wychodzi 5497 PLN. Różnica między operatorami wychodzi 100 PLN. Jednak za telefon płacić tyle ile za super wypasiony komputer?

play_iphone6

Jest też druga opcja niższy abonament ale droższe urządzenie. W T-Mobile możemy wybrać taryfę za 49,99 PLN – nielimitowane połączenia, SMS/MMS, 250MB – telefon kosztuje 2299 PLN. Całość wychodzi 3498 PLN. W Play nie znalazłem cen iPhone’a w niższych taryfach. Na stronie jest tylko oferta internetowa z iPhonem, ale nie ma tam minut tylko dostęp do internetu, więc nie brałem takiej taryfy pod uwagę. Całościowo oferta z niższą taryfą wychodzi korzystniej, niestety za pierwszym razem musimy wyłożyć gigantyczną sumę za telefon. Ale to już kwestia indywidualna.

tmobile_iphone6_49

Kupując iPhone’a w sklepie zapłacimy za niego 2949 PLN, dokupując do niego abonament wyjdzie nam podobna kwota jak u operatorów. Oczywiście rozważania odnosiły się do podstawowej wersji czyli 16GB, co w dzisiejszych czasach jest śmiesznie mało.

iPhone jest jednym ze sprzętów jaki biorę pod uwagę jako kolejny telefon. Od dawne też bardzo kuszą inni producenci HTC, Samsung, Sony, Motorola i LG.