iPhone 5

W dniu dzisiejszym miałem przyjemność przez chwilę pobawić się nowym iPhonem. W piątek podczas polskiej premiery miałem go w ręku przez parę minut, ale nie dość długo, aby bliżej go obejrzeć.

Gdy pierwszy raz go wziąłem do ręki, od razu odczułem mniejszą wagę w stosunku do poprzedniego modelu, a także, że jest cieńszy. W piątek biorąc telefon w dłoń miałem wrażenie, że trzymam w ręku jakąś zabawkę. Postanowiłem, że w weekend postaram się dłużej pobawić się tym urządzeniem.

Dzisiaj rano udało mi się dostać jeden egzemplarz do własnej dyspozycji. Miałem wersje czarną, chociaż moim zdaniem nie jest to czerń jaką znamy z poprzednich modeli(chyba, że oświetlenie w pomieszczeniu tak działało), powiedziałbym, że bardziej jest to ciemny granat. Całkowicie bym o tym zapomniał, ale wersja czarna ma także ramkę wokół telefonu w kolorze czarnym. Telefon bardzo dobrze leży w dłoni, mimo małej wagi mamy wrażenie solidności. Przycisk „początek” ma odczuwalnie mniejszy skok, niż w iPhonie 4S. W przypadku mojego egzemplarza też, pojawiły się rysy na obudowie. Ale moim zdaniem to normalne, przecież każdy telefon się rysuje.  iPhone 5 ma większy wyświetlacz(4 cale), jednak nie jest on tak duży aby mieć kłopot w obsługiwaniu jedną ręką. Podsumowując wygląd nowego urządzenia mogę śmiało powiedzieć, że mi się podoba. Dalej widać z jakim telefonem mamy do czynienia.

Jeśli chodzi o działanie systemu, to nie ma dużego przeskoku między poprzednim telefonem. Na pewno szybciej otwierają się strony na nowym iPhonie. Na szybko zrobiłem porównanie  kilku portali i widać, że znacznie szybciej ładował strony iPhone 5(dwa telefony działały w sieci 3G). Uruchamianie aplikacji jest bardzo płynne nawet gdy „zabijemy” wszystkie i chcemy uruchomić od początku. Nie wiem jak nowy iPhone będzie sobie radził przy większej ilości aplikacji. Niestety nie mogłem zainstalować na nim nic dodatkowego oprócz demonstracyjnych programów. Podsumowując działanie smartfona, mogę powiedzieć jest szybciej w porównaniu do iPhone 4S. Natomiast nie wiem jak z innymi urządzeniami, które mają na pokładzie inny system operacyjny.

Nie miałem możliwość wykonania zdjęć czy filmu więc nie będę się wypowiadał na ten temat.

Czy warto przesiadać się z iPhone 4S na 5? Moim zdaniem nie. Szybkość działania jest podobna, iPhone 4S wspiera wszystkie nowe rzeczy, które pojawiły się w iOS6. Jeśli ktoś używa jeszcze wcześniejsze generacje iPhone bądź jakieś inne urządzenia, to warto zainwestować w najnowsze dziecko od Apple.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale miałem tylko przy sobie telefon i nie było warunków na lepsze ujęcia.