iPhone 5

Dzisiaj miała miejsce oficjalnie premiera nowego telefonu od Apple. Wszystkie informacje, które krążyły w sieci okazały się prawdziwe. Smartphone otrzymał większy wyświetlacz o przekątnej 4″ co za tym idzie powiększona rozdzielczość do 1136 x 640 pikseli na którym zmieści się 5 rzędów programów.

Cały telefon ma być lżejszy i cieńszy od swojego poprzednika. Jedno co mnie bardzo cieszy to, że iPhone 5  wygląda jak iPhone i nie została wymyślony jakiś nowy design do którego musielibyśmy się przyzwyczajać.

W nowym iPhonie zastosowano całkowicie nowe złącze ładowania. Dobrze, że od razu pojawi się przejściówka na stare złącze, ponieważ większość akcesoriów, które posiadam musiałbym wyrzucić.

Po kilku dniach możemy zapoznać się z pierwszymi wrażeniami z użytkowania. Tak jak myślałem, telefon jest dopracowany do perfekcji, zwłaszcza system operacyjny, który nie potrzebuje „tryliona” rdzeni aby wszystko płynnie chodziło. W testach szybkości widzimy, że iPhone 5 biję na głowę SGS III i inne produkty na rynku. Osobiście jestem bardzo zadowolony z szybkości działania iPhone 4S, a według wyników nowszy model jest ponad dwa razy szybszy. Już nie mogę się doczekać gdy będę mógł popracować na nowym urządzeniu.

W Polsce ma się pojawić 28 września, ciekawy jestem jakie oferty przedstawią operatorzy:)