Jak skonfigurować internet w smartfonie?

Mogłoby się wydawać, żę smartfony zagościły u nas pod strzechami na dobre i każdy potrafi przeprowadzić podstawową konfiguracje telefonu. Jednak często dostaje pytanie, dlaczego mi przestał działać internet w telefonie? W większości przypadków jest to wina samego urządzenia, czasami wystarczy reset urządzenia i telefon sam pobiera poprawną konfiguracje. Jeśli to nie pomaga należy spróbować zrestartować usługę przesyłu danych komórkowych. U mnie w telefonie nazywa się ta ikona „Transfer danych”, aby te ikony pojawiły się na ekranie musimy przeciągnąć palcem od górnej krawędzi ekranu w dół(oczywiście mówię o telefonie z Androidem). Następnie należy tapnąć w/w ikonę aby podświetlenie zgasło lub włączyć w zależności jaki był status przed.

screenshot_2016-10-24-12-57-30

Po ponownym uruchomieniu powinna się pojawić ikona transferu obok zasięgu sieci – napis LTE(3G, H, E) z dwoma strzałkami. Gdy to nie pomoże musimy sprawdzić czy mamy poprawnie skonfigurowany APN – co to jest APN, mówiąc najprościej jest to instrukcja jak telefon ma łączyć się z internetem.

Gdzie tego szukać, wchodzimy w Menu,

screenshot_2016-10-24-13-03-46

następnie szukamy ustawień, kolejny krok to zarządzanie transmisją danych(może to być w kategorii sieci),

screenshot_2016-10-24-13-03-54

później ustawienia sieci komórkowej i szukamy zakładki „Punkty dostępowe”,

screenshot_2016-10-24-13-04-13

po wejściu powinny się nam ukazać dwa punkty „internet” oraz „MMS”,

screenshot_2016-10-24-13-04-31

jeśli tutaj nic nie ma to musimy ręcznie wprowadzić. W moim przypadku wybieram Menu, a następnie Nowa nazwa APN i uzupełniamy:

screenshot_2016-10-24-13-34-26

Nazwa: dowolna najlepiej internet
APN: internet

Resztę zostawiamy puste lub nic nie zmieniamy i zapisujemy(zapisz). W sieci T-Mobile(dawna era) taka konfiguracja powinna wystarczyć. Po zapisaniu wybieramy nasz nowo stworzony APN jako główny i internet powinien zacząć działać. Gdyby tak się nie stało to po takiej konfiguracji możemy jeszcze raz wykonać reset telefonu (wyłączyć i włączyć).

Gdyby były jakieś pytanie proszę śmiało pisać.