Microsoft i jego wizja świata

Microsoft, 2015.

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja, gdzie został oficjalnie zaprezentowany nowy system operacyjny oraz wiele nowych produktów. Cała impreza była świetnie przygotowana, osoby prowadzące świetnie potrafiły nawiązać kontakt z publicznością oraz wzbudzić ciekawość ludzi, którzy śledzili konferencje online.

Microsoft, 2015.
Microsoft, 2015.

Scenariusz konferencji był podobny jak u konkurencji czyli pierwsze chwalimy się cyferkami, a później pokazujemy co nowego mamy dla klienta.

Lumia_950_Marketing_03_DSIM
Lumia 950

Na pierwszy ogień poszły telefony Lumia 950 i 950  XL. Potężne smartfony, które działają pod kontrolą Windows’a 10. Z najważniejszych parametrów to 3GB pamięci RAM, 32GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowania o kartę pamięci i aparat fotograficzny 20MP z optyczną stabilizacją oraz możliwością filmowania w jakości 4K. Jasny obiektyw f/1,9. Oczywiście jeden i drugi posiada najmocniejszy procesor jaki teraz jest dostępny na rynku. Jestem ciekawy jak w rzeczywistości będzie działać ten sprzęt. Na papierze wygląda super.

Lumia_950XL_Marketing_01_DSIM
Lumia 950 XL

Kolejnym produktem jaki zobaczyliśmy to odświeżona wersja opaski fitnesowej. Microsoft Band 2 ma być naszym towarzyszem życia, mierzyć nasze wyczyny sportowe, a także mamy możliwość odczytywania powiadomień z telefonu. Opaska prezentuje się bardzo ładnie, ma współpracować z wszystkimi systemami od Windows’a po Androida oraz iOS. Według producenta na jednym ładowaniu ma wytrzymać dwa dni, więc nie jest źle. Jedynym minusem tego urządzenia to brak wodoszczelności. Jest tylko odporny na zachlapania, natomiast już pływać w nim nie możemy:(

MSBand2015_DevicewithCharger_RGB
Microsoft Band 2

 

Następny produkt to aktualizacja Surface do wersji nr 4 oraz całkowicie nowy produkt Surface Book. Pierwszy to tablet z możliwością podłączenia klawiatury, a Sufrace Book to laptop z dotykowym ekranem i możliwością odłączenia go – mamy wtedy tablet. Oba te urządzenia mają zastosowane najnowsze procesory i wielką ilością RAMu co pozwala na wykorzystanie sprzętu w ciężkiej pracy z obróbką video czy przy tworzeniu muzyki.

SUR_V5_Family_01
Surface 4, Surface Book

Na koniec zostawiłem HoloLens. Są to okulary dzięki którym widzimy hologramy w naszym mieszkaniu. Te okulary rozszerzają rzeczywistość, możemy w 3D oglądać swoje projekty, uczyć się anatomii czy też walczyć z obcymi, którzy atakują nasze mieszkanie;) Projekt jest bardzo ciekawy niestety sporo kosztuję, mam nadzieje, że w najbliższym czasie będzie to bardziej dostępne dla zwykłego zjadacza chleba. Poniżej filmik pokazujący jak można wykorzystać takie okulary.