Nowe MacBooki Pro

Kolejna aktualizacja MacBooków Pro została zaprezentowana w ubiegłym tygodniu. Potwierdziły się plotki odnośnie nowych procesorów Intela Haswell. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju procesorów oraz w połączeniu z nowym systemem, komputery dłużej mogą pracować na baterii. Nowy procesor zapewnia nam jeszcze wydajniejszą pracę. Już pojawiły się pierwsze recenzje i testy i MacBook Pro 15 calowy otrzymał jedną z najwyższych ocen.

Oprócz nowych procesorów zastosowano nowe złącza Thunderbolt 2, dzięki temu będziemy mogli podłączyć do komputera dużo dodatkowych urządzeń, macierzy z dyskami i wszystko będzie płynnie chodziło.

20120126-MBPRD13_Aperture_PRINT

Do wersji 13 calowej, możemy już zainstalować 16GB RAM, nie wiem dlaczego ostatnio tego nie wprowadzili. Niby została obniżona cena nowego MacBooka Pro 13 cali, a w rzeczywistości włożyli mniej pamięci RAM, teraz komputer zwłaszcza z oznaczeniem Pro nie może mieć tylko 4GB RAMu, laptopy 6 lat temu tyle miały. Dla mnie jest to mydlenie oczu. Gdyby pozostawili wszystko tak jak wcześniej to OK, fajnie że została obniżona cena. Ale gdy dobierzemy pamięć RAM to wychodzi cena wyższa niż poprzednio była za identyczną wersje.

W dwóch modelach zastosowano już pamięć SSD z magistralą PCI, która daje mocnego kopa jeśli chodzi o szybkość przesyłania danych oraz dostęp do nich.