Płatności telefonem w T-Mobile

W dniu wczorajszym miała miejsce konferencja prasowa T-Mobile oraz MasterCard, na której została zaprezentowany wspólny produkt tych dwóch firm. Nowa usługa nazywa się MyWallet. Już od długiego czasu zapowiadana usługa w końcu ujrzała światło dzienne. Powoli wszystko zmierza do tego aby mieć przy sobie jedno urządzenie(smartfona), w którym zaprogramowane będą karty płatnicze, kredytowe, dowód osobisty, karty lojalnościowe bilety komunikacji, a to wszystko dzięki nowej technologii NFC.

Oficjalna premiera w Polsce ma nastąpić 29 października i jeśli ktoś będzie posiadał telefon z funkcja NFC, będzie mógł bezpłatnie wymienić sobie kartę sim, do której będzie można przypisać karty debetowe, kredytowe itp. Polska jest pierwszym krajem, w którym wchodzi płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu. Operator zapowiada, że usługa MyWallet będzie bezpłatna i dostępna w każdej taryfie. Specjalnie dla premiery tej usługi ma obniżyć ceny wybranych modeli telefonów, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

Poniżej można oglądnąć przygotowaną przez T-Mobile prezentacje usług MyWallet:

YouTube Preview Image

 

Moim zdaniem jest to duży krok do przodu. Natomiast nie jest ta usługa jeszcze zbyt bezpieczna, można zobaczyć jak działają karty Paypass. W internecie krąży bardzo dużo filmów, które przedstawiają łatwość z czytania danych za pomocą jednego urządzenia wszystkich danych z karty. Jeśli moje dane będą w 95% bezpieczne, na pewno skorzystam z tej usługi pozbywając się portfela. Jeszcze aby nasze Państwo wprowadziło, dowód osobisty i prawo jazdy w formie elektronicznej będziemy mogli się pozbyć dodatkowego bagażu podczas wypadu na miasto. Niestety są też ujemne strony takiego rozwiązania, gdyby nasz telefon znalazł nowego właściciela, staje się on posiadaczem nie tylko telefonu ale także wszystkich naszych dokumentów. Jestem ciekawy jak zostanie przyjęta nowa usługa. W dużych miastach, gdzie można płacić prawie wszędzie kartą ta usługa będzie popularna. Niestety cały czas są miejsca gdzie przyjmują gotówkę. Wychodząc rano po bułki do osiedlowego sklepiku musimy mieć drobne, nie mamy możliwości płatności kartą. Może ta usługa zmieni podejście sklepikarzy, oraz firmy polcard, która pobiera duże opłaty za płatności kartą.