Prezentacja Samsunga Galaxy S5

Wczoraj odbyła się prezentacja Samsunga Galaxy S5 dla sprzedawców. Samsung zorganizował pokaz produktu w CinemaCity Arkadia. Sala kinowa była wypełniona po brzegi. Całość rozpoczęła się z małym poślizgiem. Dla uczestników był przygotowany stół z 4 modelami Samsunga Galaxy S5. Telefony nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było spokojnie pobawić się nim i nikt nie czekał w kolejce.

Samsung przygotował humorystyczną prezentację. Zaczął od przeróbki filmu „Seks misja” – chociaż ja bym ten film wybrał do 6 generacji Samsunga;) Nagranie było ciekawe i widać, że włożyli troszkę pracy aby podłożyć głosy i wybrać odpowiednie sceny z filmu. Następnie został omówiony szczegółowo telefon. Podczas prezentacji mogliśmy się dowiedzieć, jak szybko telefon robi zdjęcia, jakie możliwości mamy podczas postprodukcji fotografii.  Bardzo duży nacisk w nowym flagowcu Samsunga położono na aplikacje, które kontrolują nasz tryb życia. Ile kalorii zjedliśmy, ile kroków dzisiaj zrobiliśmy, a do tego telefon potrafi sprawdzić puls i w połączeniu z Gear Fitem mamy pełen wachlarz informacji, na temat naszego organizmu. Po całej prezentacji oczywiście był konkurs gdzie można było wygrać Samsunga Galaxy S5.

03_SM-G900F_electric BLUE_02

Następnie zostaliśmy zaproszeni na premierę filmu Need For Speed:) Tutaj Samsung wybrał jak najbardziej odpowiedni tytuł opisujący Galaxy S5 – Speed, tylko będę niestety upierdliwy, dlaczego wszyscy w tym filmie używali iPhonów? A w samochodach był widoczny system iOS Car i jeden z bohaterów cały czas chciał aby go nazywać „Mavericks” jak najnowszy system OS X od Apple:) Marketingowcy z Samsunga mają „cojones” jak berety;)

Podsumowując bardzo mi się podobała prezentacja Samsunga, dużo lepiej przemyślana i poprowadzona niż miało to miejsce tydzień temu u HTC. Widać, że producent z Korei pompuje gigantyczne pieniądze na kampanie reklamowe. Teraz tylko chciałbym dostać w swoje ręce S5 na dłużej, aby ocenić jak w rzeczywistości sprawdza się ten smartfon.