PTC atakuje – Heyah

W dniu wczorajszym Polska Telefonia Cyfrowa zaprezentowała nową aplikację oraz usługę w sieci Heyah. Aplikacja nazywa się freeyah. Jest już dostępna dla telefonów z systemem Android w najbliższym czasie ma się pojawić dla iOS, szkoda że nie będzie dla systemu Bada, ponieważ gigantyczne ilości Samsungów Wave sprzedaje się w sklepach. Ale wracając do aplikacji, co ona umożliwia?
Dzięki freeyah możemy prowadzić darmowe połączenia głosowe z wszystkimi użytkownikami tego programu, oraz przesyłać darmowe wiadomości tekstowe. Wszystko oczywiście dzięki pakietom internetowym które należy wykupić. Koszt najmniejszego takiego pakietu to 15 PLN, w którym mamy 600MB. Mając taki pakiet rozmowy oraz wiadomości tekstowe nie pomniejszają pakietu danych, który możemy wykorzystywać do przeglądania stron itp.
Z aplikacji mogą korzystać wszyscy niezależnie od operatora. Ciekawy jestem jak będzie się ta aplikacja spisywać w mniejszych miejscowościach gdzie mamy zasięg EDGE lub GPRS.
Tak jak przypuszczałem wszystko idzie w kierunku mobilnego internetu. Za kilka miesięcy, może za rok będziemy kupować smartfona tylko z dostępem do internetu i korzystać z podobnych aplikacji jak freeyah lub Skype.