Real Racing 3

W dniu wczorajszym pojawiła się nowa odsłona gry Real Racing. Wczoraj już nie miałem siły po całym dniu ściągać i instalować dość sporej aplikacji(ponad 2GB). Dzisiaj rano gdy tylko załatwiłem wszystkie rzeczy siadłem do iPada aby zainstalować nową „ścigałke”. Gra zainstalowała się bardzo szybko, po paru minutach mogłem delektować się ładnym intro oraz przejechać pierwszy testowy wyścig. Gra jest dostępna w AppStore za darmo. Twórcy założyli, że będą zarabiać poprzez zakupy podczas gry. Pierwszy wyścig  nie mogę zaliczyć do udanych ale mniej więcej poznałem fizykę jazdy i na co mam zwracać uwagę.

Jeśli chodzi o stronę graficzną gra jest dopracowana w każdym szczególe. Samochody są bardzo dobrze odwzorowane, gdy skręcamy kierownicą odpowiednio skręcają się nam koła. Może to teraz jest już standard w grach samochodowych, ale ja jeszcze pamiętam samochodówki gdzie ścigało się paroma pikselami. Otoczenie w jakim się ścigamy jest realistyczne i wszystkie tory, którymi miałem okazje jechać naprawdę perfekcyjnie są przeniesione z rzeczywistości. Mamy do wyboru kilka widoków. Podstawowy to ze środka samochodu

 Kolejny widok to kamera nad samochodem

Widok z maski pojazdu

 Ostatni widok jest z przedniego zderzaka naszej wyścigówki.

Muzyka jaka towarzyszy nam podczas poruszania się po menu oraz rozgrywanych pojedynków pozwala nam poczuć dreszczyk emocji jaki jest podczas wyścigów. Dźwięk silnika oraz efekty podczas jazdy potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Nie mogę się doczekać gdy podłącze iPada do zestawu głośników i spróbuje pojeździć na telewizorze.

Po każdym wyścigu mamy pokazane zużycie samochodu, olej, opony, hamulce, silnik.

Gdy wygramy wyścig otrzymujemy pieniądze oraz punkty doświadczenia, co pozwala później nam na rozbudowę pojazdu oraz naprawę, gdybyśmy rozbili samochód podczas wyścigu. W grze mamy kilka rodzai wyzwań, od klasycznego wyścigu po torze, po czasówki na wybranym odcinku, a także „drag race”. W tym ostatnim automatycznie zmienia nam się skrzynia biegów na manualną i wygrana zależy od tego jak szybko jesteśmy wstanie zmienić bieg.

Po kilku wyścigach widzę, że gra ma duży potencjał i pewnie będę często do niej wracał. Każdemu kto lubi się ścigać z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł.