Samsung Galaxy SIII

Po małych problemach z internetem jestem znów on-line. Na przełomie maja i czerwca mieliśmy w naszym kraju oficjalną premierę najnowszego dziecka jednej z największych południowokoreańskich firm. Pokaz nowego produktu odbył się w Starej Pomarańczarni na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. Na uroczystą galę przybyło bardzo dużo ludzi, z branży IT, dziennikarzy oraz blogerów. O czym mogliśmy przeczytać na większości portalach internetowych.

Parę dni po premierze miałem okazję bliżej zapoznać się z Samsungiem Galaxy S III. Otwierając pudełko ukazuje nam się potężny wyświetlacz 4,8″. Biorąc urządzenie do ręki mamy problem aby ogarnąć cały ekran jedna dłonią. Smartfon jest bardzo cieniutki i lekki. Jeśli chodzi o plastiki jakie zostały wykorzystane do wykonania telefonu, są wysokiej jakości. Przejdźmy jednak do tego jak działa system. Zastosowano 4-rdzeniowy procesor i 1 GB RAM-u, na papierze te dane robią wrażenie, mogę się założyć, że ten telefon ma większą moc przeliczeniową niż komputery, których używa duża część społeczeństwa. Telefon uruchamia się błyskawicznie. Płynność działania wszystkich aplikacji jest oszałamiająca, każdemu kto miał przez chwilę go w ręce i próbował się pobawić pojawiał się uśmiech na twarzy. Jestem ciekawy jak będzie się zachowywać po instalacji dodatkowego oprogramowania i pracy przez dłuższy okres czasu.

Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne, teraz czekam na możliwość dłuższego obcowania z tym sprzętem aby móc dokładniej sprawdzić jego potencjał. Poniżej film reklamowy.

YouTube Preview Image
Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog Tagi