SE K800i – kiedyś marzenie

W dzisiejszych czasach każdy ma smartfona, który czasami ma mocniejsze parametry od komputerów na jakich pracujemy. Parę lat temu telefon głównie służył do dzwonienia wysyłania smsów, później pojawiły się MMS-y. Sam używam smartfona i szczerze mówiąc już nie wyobrażam sobie powrotu do starszych modeli. Jednak zawsze w gotowości mam telefon, który otrzymałem podczas przedłużenia umowy jeszcze z dawnym operatorem. Pamiętam jak wertowałem specyfikacje wszystkich urządzeń jakie mogę wybrać idąc do sklepu wiedziałem jaki chce telefon i zawsze miałem alternatywę, gdyby się zdarzyło, że nie ma na stanie konkretnego modelu. W tamtych czasach były tylko dwie marki, które liczyły się na rynku Nokia i Sony Ericsson. Jak do tej pory Nokia była jedną z droższych marek, SE proponował te same parametry, a czasem nawet lepsze za dużo mniejsze pieniądze.

Jak widzimy na zdjęciach telefony parę lat temu były dużo mniejsze, z łatwością mogliśmy je schować w kieszeń. Oczywiście nie posiadają tylu bajerów co dzisiejsze telefony, ale wymagania klientów(zwykłych użytkowników) nie zmieniły się bardzo, na pytanie co telefon powinien posiadać? Klient zawsze odpowiada dobry aparat fotograficzny. Porównując aparat w K800i z dzisiejszymi smartfonami średniej półki spokojnie możemy powiedzieć, że nie ma się czego wstydzić, a nawet z niektórymi wygrywa.

Jestem ciekawy do jakich rozmiarów jeszcze urosną telefony? Pierwsze urządzenia mobilne były gigantyczne, później była miniaturyzacja wszystkiego, a teraz mamy znów maksymalizację. Są już na rynku telefony takie jak Samsung Note 3 czy Sony Xperia Z ultra, które spokojnie wchodzą swoją wielkością w grupę małych tabletów. Poczekamy i zobaczymy jak producenci będą w nas znów budować chęć posiadania nowego, lepszego, większego telefonu;)

20131120-DSC_0647

20131120-DSC_0652

20131120-DSC_0655

20131120-DSC_0657

20131120-DSC_0659