Windows Phone – chętnie kupujemy

Obserwując ostatnio co się dzieje na rynku smartfonów, można zauważyć co raz większe i świadome zainteresowanie telefonami na Windows Phone. Na co dzień mam przyjemności pracy z ludźmi i doradzać jaki nowy telefon mają wybrać. Bardzo często klienci przychodzą i chcą Androida – pytając dlaczego? – ponieważ znajomy polecił i dużo aplikacji możemy zainstalować(gier). Jednak przez minione tygodnie duży odsetek klientów przychodziło i chciało telefon na Windows Phone. W tym przypadku te osoby podawały bardziej konkretne argumenty dlaczego szukają telefonu z Windowsem. Najczęstszym powodem było płynność działania, co sam mogłem potwierdzić. System Windows Phone jest tak zrobiony, że nawet gdy aplikacja troszkę dłużej uruchamia się to animacja obrazująca włączanie danej funkcji jest tak zrobiona aby zatuszować niedociągnięcia.Przechodzenie pomiędzy oknami przeglądanie stron internetowych jest naprawdę przyjemne. Klienci też wybierają te telefony ponieważ jest dla nich czytelny układ „Metro” tzw. kafelki są bardzo czytelne i można spokojnie bez okularów operować telefonem. Oczywiście te podstawowe funkcje. Ostatnio klient porównywał Nokie Lumie 820 oraz Samsunga Galaxy S III mini i Sony Xperia L. Gdy tylko dostał do ręki aparaty na Androidzie od razu sięgnął po okulary, mimo powiększenia czcionki, telefon nie był dla niego czytelny. Na samym końcu dostał Lumie i ściągnął okulary, ponieważ mógł spokojnie wybrać kafelek z słuchawką czy też kontakty. Będąc już przy byłym gigancie telefonicznym, powiem o jednej rzeczy. Nokia Lumia 520 ma ekran, który reaguje na obsługę w rękawiczkach oraz na paznokcie. Dla kobiet jest to istotna funkcja. Kolejna sprawa to możliwość wyboru, koloru obudowy. Nie tylko czarny i biały, ale prawie wszystkie kolory tęczy.

Jakość wykonania wszystkich Lumii jest na wysokim poziomie, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że bije na głowę topowe modele Samsunga. Nawet wyżej wspominana Nokia Lumia 520 jest wykonana z lepszych materiałów niż S III czy S 4. Nigdy nie zrozumie tego dlaczego tak wypasiony sprzęt jest pakowany w „odpustowe” opakowania(wiem koszty), ale inni producenci jakoś potrafią ładnie opakować swoje produkty.

Ostatnio na spotkaniu ze znajomymi urządziliśmy sobie sesje zdjęciową w różnych strojach, każdy robił zdjęcia telefonami, które posiadał. Niestety wszystkie iPhone’y(4s) poległy w starciu z Nokią Lumią 800. Sceneria nie była łatwa, prawie całkowita ciemność. Nokia elegancko doświetlała zdjęcia. Produkt Apple niestety nie był wstanie doświetlić zdjęcia w zadowalającym stopniu. Byłem zaskoczony taką sytuacją.

Telefony na Windows Phone po otrzymaniu aktualizacji do wersji 8.0 naprawdę nabrały wiatru w żagle. Nawet ostatnio przeglądając statystyki to w Polsce jest największe zainteresowanie smartfonami na Windows Phone w całej Europie.