X-T2 Show

Dzięki uprzejmości FUJIFILM mogłem w dniu wczorajszym uczestniczyć w pokazie nowego urządzenia FUJIFILM X-T2 jakie wprowadzili do sprzedaży oraz skorzystać ze szkoleń. Do naszej dyspozycji były wszystkie modele FUJIFILM z serii X. Każdy mógł też skorzystać z usług serwisowych, jeśli ktoś posiadał sprzęt z firmy FUJIFILM czyszczono matryce oraz wgrywali najnowsze oprogramowanie. Podczas całego Show można było spróbować swoich sił w fotografii studyjnej.

20160915-dscf9582

20160915-dscf9606

Mogliśmy fotografować dwie modelki, które bardzo chętnie współpracowały i wybaczały mało profesjonalne podejście fotoamatorów. Po zrobieniu kilku zdjęć można było podejść do stanowiska EIZO gdzie była możliwość sprawdzenia umiejętności w postprodukcji na monitorach przeznaczonych do takiej pracy. Kolejnym stanowiskiem był kącik Instax, można było zobaczyć jak działają aparaty, które od razu wywołują zdjęcia.

20160915-dscf9647

Warsztaty były prowadzone przez dwóch fotografów Jacka Boneckiego oraz Tomka Sikorę. Obaj Panowie opowiadali o pracy z najnowszym aparatem X-T2, prezentowali zdjęcia jakie zrobili tym sprzętem. Przez cały czas można było się z nimi konsultować zrobione zdjęcia czy też pytać o porady. Osobiście bardzo spodobały mi się fotografie pana Jacka, widać na tych zdjęciach historie ludzi. Rewelacyjnie potrafi złapać chwilę, a także uwiecznić przepiękne pejzaże. Na Facebooku można zobaczyć zdjęcie całej ekipy jaka zebrała się na X-T2 Show.

Więcej zdjęć można zobaczyć pod tym adresem: Google+

20160915-dscf9530