Xbox One

Featured Video Play Icon

Decydując się parę lat temu na przesiadkę z komputera stacjonarnego na laptopa, podjąłem decyzje o zakupie konsoli do gier. Szczerze mówiąc  nigdy nie byłem zwolennikiem konsol. Od zawsze byłem graczem komputerowym i potrafiłem siedzieć przy grach do białego rana spać do południa, a później znów zarywać noce przy różnych tytułach. Na początku nie było możliwości gry po sieci to robiło się zakłady kto pierwszy przejdzie daną grę lub jak najszybciej osiągnie jak najwyższy poziom. Później pojawiła się możliwość gry po sieci, prawdziwy przeciwnik podnosił poziom grach.

Ale wracając do konsol, długo się zastanawiałem którą wersje wybrać PS 2 czy Xbox 360? PS2 było w tym czasie już starszym sprzętem, Xbox 360 wydawał się lepszym wyborem. Rozpisując sobie plusy i minusy padło na Xbox’a 360. Szczerze mówiąc jestem z tej konsoli bardzo zadowolony, chociaż początki były ciężkie, nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania padami. Byłem nauczony grać na wsad+ mysz lub kierownica przy „ścigałkach”. Od dawna były słuchy, że ma wyjść kolejna wersja Xbox’a z niecierpliwością czekałem na tą premierę.

21 maja była prezentacja Microsoftu, z wielką pompą pokazali Xbox One, wielkie centrum rozrywki w domu, dzięki któremu możemy sterować telewizją internetem no i oczywiście grać. Może zacznę od gier, naprawdę drzemie gigantyczna moc obliczeniowa w tym sprzęcie oglądając zapowiedzi gier zastanawiałem się czy to film czy gra. Czekają na nas piękne wrażenia wizualne. Niestety jest też duży minus, podobno nie będzie można odkupić od kogoś gry bądź pożyczyć, ponieważ Xbox One będzie sprawdzał do kogo jest przypisany dany egzemplarz. Będziemy mogli skorzystać z takiej gry ale gdy jeszcze raz opłacimy aktywację. Jest to chore moim zdaniem, mocno ograniczy rynek wtórny, a co za tym idzie ludzie częściej będą się decydować na piracenie Xbox’a co umożliwi grać w gry z podziemia;) Też nie zostało dokładnie powiedziane czy starsze wersje gier będą działać na nowej konsoli. Co może spowodować wysyp tanich gier do 360tki:)

Jeśli chodzi o resztę funkcji to w Polsce raczej nie będzie miał zastosowania, chyba że Xbox nauczy się języka polskiego. Sterowanie głosem jest bardzo płynne, tutaj też widzimy moc przeliczeniową, jak szybko możemy przełączać się między różnymi rzeczami, oglądać film, sprawdzać wyniki meczu w internecie itd.

Podsumowując całość, moim skromnym zdaniem ludzie dwa razy się zastanowią przed zakupem nowej konsoli. Osobiście poczekam, aż pojawią się nowe tytuły jak Forza i będzie kompatybilna z Xbox 360 to nie przesiadam się na One.