Apple Watch 2

Na ten produkt osobiście czekałem. Od dawna noszę się z zakupem jakiegoś smart-zegarka. Problemem jest to, że jako główny telefon używam iPhone’a i większość sprzętu współpracuje z nim tylko w podstawowych rzeczach, pokazuje powiadomienia ale nic więcej z tym nie można zrobić. Ostatnio Samsung zaprezentował kolejna generacje Gear S3, który bardzo mi się podoba, natomiast też jego współpraca z iOS jest bardzo słaba.

watch-hero-water-3-up_pr-print

Apple zaprezentowało drugą edycje swojego zegarka, dołożyli do niego GPS, czyli teraz wychodząc z domu na jakiś trening nie musimy zabierać ze sobą telefonu, ponieważ zegarek zapisze całą trasę jaką pokonaliśmy i później prześle do smartfona. Kolejna rzecz jaka się pojawiła to wodoszczelność, spokojnie możemy w nim pływać i zanurzać się do 50m. Seria 2 dostała też większą baterie ale to chyba tylko przez to, że mamy GPS. Apple też chwali się, że poprawili ekran i teraz jest on 2 razy jaśniejszy niż w poprzednim modelu. Nowy zegarek dostał mocniejszy procesor oraz dodatkowy procesor graficzny, który ma usprawnić działanie niektórych aplikacji.

Pierwsza generacja została w sprzedaży tylko otrzymała mocniejszy procesor. Ciekawy zabieg, coś w stylu iPhone 5C. Automatycznie cena pierwszej generacji(po aktualizacji) została obniżona o 200 pln. Natomiast nowy Apple Watch jest droższy o 300 pln od swojego poprzednika czyli 1999 pln za wersje 42mm, mniejsza wersja kosztuje 1849 pln.

watch-lifestyle-swimming_pr-print

Jestem ciekawy pierwszych testów urządzenia, jeśli wszystko będzie działać prawidłowo, to ten zegarek zagości na moim nadgarstku.