Beta iOS 11

W ostatnim czasie nie miałem możliwości przetestować, żadnych nowych urządzeń i postanowiłem zainstalować beta system na iPhone’a. Oczywiście zrobiłem pełną kopie zapasową na komputerze i zapisałem się do programu testowania beta wersji systemu od Apple. Instalacja przebiegła bez problemu. System tak jakby zaczął szybciej działać po aktualizacji do bety. Na pierwszy rzut oka widać, że została zmieniona czcionka w systemie, jest znacznie grubsza niż poprzednio. Ikony systemowe też zostały zmienione, mam wrażenie, że wracamy do poprzednich wersji systemu.

Kolejne rzeczy jakie widać to zmiana w centrum sterowania. W końcu dodali tam rzeczy z których często się korzysta, też możemy sami edytować jakie programy/funkcje mają się tam znaleźć. Pojawiła się też możliwość zarządzania plikami. Jednak zarządzanie to chyba za duże słowo. Jest to aplikacja która umożliwia nam przeglądanie plików jakie mamy w chmurze, nie tylko od Apple ale też Google, Microsoft czy też Dropbox. Wiem, że jest to dopiero beta jednak w dalszym ciągu nie widać plików jakie mamy na telefonie. Bardzo dużo dokumentów mam w iBooks i te pliki nie są widoczne w tej aplikacji.

Też pewnie jest to wina bety, ale w iOS 11 podczas zmiany głośności ikona miała pojawiać się na górze tak aby nie zasłaniać oglądanego filmu. W becie cały czas pojawia się ikona ze wskaźnikiem głośności, a na dodatek też pojawia się docelowa wersja na górze ekranu pasek głośności. Ale to są już uroki bety.

Telefon działa przyzwoicie, nie zauważyłem aby jakieś rzeczy nie działały. Mam wrażenie, że telefon przyspieszył, jednak może to być spowodowane tym, że zostały zmienione animacje podczas przechodzenia między aplikacjami.

Ciekawy jestem jak będzie wyglądała ostateczna wersja systemu. Cały czas widzimy ewolucje, wszystko idzie w dobrym kierunku, jednak po tym co dzieje się teraz w świecie mobilnych systemów to nie iPhone wyznacza teraz trendy. Oczywiście w dalszym ciągu najdłużej wspiera urządzenia i telefony nawet po dwóch latach działają świetnie. W porównaniu z innymi smartfonami na konkurencyjnych systemach(ok systemie).