Carmageddon na iOS

Gdy zobaczyłem ten tytuł w AppStore, ani przez chwilę nie miałem wątpliwości z czym będę miał do czynienia;) W latach wczesnej młodości, godzinami siedziało się przy tej grze.

Bardzo dobrze został przeniesiony klimat rozgrywki. Na pewno jest lepsza grafika niż w wersji na PC.

 

Jeśli ktoś nie grał w tą grę, to przybliżę na czym polega nasze zadanie. Są to” wyścigi samochodowe” polegające aby dojechać w jednym kawałku do mety. Przeciwnicy będą nam mocno utrudniać to zadanie i za wszelką cenę próbować zniszczyć nasz wóz. Dodatkowe punkty możemy zdobywać niszcząc przeciwników, bądź efektownie rozjeżdżając wszystko co się rusza w mieście i na terenach po za miejskich. Nasze wybryki w grze są okraszone rewelacyjnymi komentarzami przez postać, którą kierujemy. Gra jest bardzo wciągająca, może nie wymaga od nas nadmiernego myślenia tylko, skupiamy się na tym aby jak najszybciej zniszczyć przeciwników oraz zdobyć dodatkowe punkty i czas za rozjeżdżanie przechodniów i bydła, które pasie się przy drodze. Zdobywając kolejne poziomy zarabiamy kasę dzięki, której możemy ulepszyć nasz samochód. Rozbudowa pojazdu polega na zwiększeniu mocy silnika, lepsze pancerz i siła ataku. Za każdą wygraną dostajemy także nowe wozy.

Gra jest raczej dla starszego odbiorcy, moim zdaniem najmłodsi nie powinni grać w nią, ponieważ jest zbyt brutalna.

Ta gra w latach 90 była mocno kontrowersyjna, ponieważ zawierała bardzo dużo przemocy. Pamiętam gdy przyniosłem tą grę do szkoły na drugi dzień musiałem tłumaczyć się dlaczego gramy w tak brutalne gry. Oczywiście gra została odinstalowana, ze wszystkich komputerów w szkole;)