Chrome na iOS – rewelacja

Od kilku dniu próbuje spisać swoje odczucia na temat nowej przeglądarki jaka pojawiła się w AppStore. Na komputerze jest to jedna z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych. Jestem bardzo zadowolony z jej funkcjonalności, jest bardzo szybka i prawie nigdy nie ma problemów z otwieraniem przeróżnych stron. Instalując Chrome na iPhonie i iPadzie zastanawiałem się czy udało się programistą przenieść te wszystkie funkcje, które znamy w wersji na desktopy. Przy pierwszym uruchomieniu przeglądarka pyta nas czy chcemy się zalogować i pobrać zapisane dane na swoim koncie. Po zalogowaniu, mamy zaczytane wszystkie zakładki, które posiadamy na komputerze stacjonarnym.

Przeglądarka bardzo szybko działa. Rewelacyjnie został zrobiony podgląd zakładek jakie mamy otwarte. Przechodząc między nieaktywnymi zakładkami stają się B&W czyli coś takiego jak podczas” żałoby narodowej”. Zawsze możemy przeskakiwać między zakładkami przesuwając palcem przez cały ekran od lewej do prawej lub na opak. Animacje podczas dodawania kolejnej zakładki naprawdę cieszą oko. Google dopracowało przeglądarkę w każdym calu. Użytkownicy powinni się tylko cieszyć ponieważ im lepsza konkurencja tym bardziej mobilizuje do pracy inżynierów. Mogę spokojnie polecić wszystkim tą przeglądarkę na iPhone lub iPada. 

2 komentarze

 1. Niedawno zrobiłem krótki test webkitowych przeglądarek pod iOS (poza Safari, które mając Nitro jest poza zasięgiem) za pomocą BrowserMark i oto wyniki:

  Maxthon – 44403
  QQBrowser HD – 44361
  Dolphin HD – 44119
  Chrome – 36911

  Wszystkie uruchamiane osobno, bez otwartych kart. Jak widać Chrome jest najwolniejszy, synchronizowanie kart ma też Maxthon, ale widzę że marka Google robi swoje, bo wszyscy się nim podniecają.

  1. Masz rację, Chrome nie jest najszybszą przeglądarką, ale jest bardzo popularna wśród użytkowników. Dla przeciętnego konsumenta internetu najważniejsze jest aby z łatwością mógł korzystać z przeglądarki, a jeśli producent dostarcza produkt na wszystkie platformy to nie musi od początku uczyć się obsługi nowych rzeczy. Dla osób, które są bardziej zaawansowanymi użytkownikami to nie problem przejść na coś innego, szybszego.
   Dzięki za opinie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.