Chrome rozumie po Polsku

Google mocno rozwija obsługę głosową wszystkich swoich urządzeń i aplikacji. Jak mogliśmy oglądać podczas prezentacji Motoroli Moto X, telefony już spokojnie możemy obsługiwać bez dotykania ekranu tylko wydając polecenia głosowe. Komputery przez długi czas nie miały takiej możliwości. Google jednak wprowadziło wyszukiwanie głosowe w przeglądarce Chrome.

Gdy wejdziemy na stronę google.pl widzimy wyszukiwarkę gdzie po prawej stronie mamy mikrofon. Za pierwszym razem musimy wyrazić zgodę aby przeglądarka miała dostęp do mikrofonu. Mimo mojego przeziębienia bardzo dobrze rozpoznawała wszystkie moje pytania. Niestety jeszcze nie potrafi odpowiedzieć w naszym ojczystym języku ale gdy przełączymy na język angielski spokojnie nam odpowie na zadane pytanie. Chociaż po kilku zapytaniach pojawiały się tylko strony, a asystent głosowy nie odpowiadał.

chrome_voice

Jest to duże ułatwienie dla osób niedowidzących, jeśli Google opanuje język polski to moim zdaniem jeszcze większą rzesze klientów zyska na swoje produkty.