HTC EVO 3D

Otrzymując telefon HTC EVO 3D spodziewałem się kolejnego urządzenia z systemem android. Szczerze mówiąc całość pozytywnie mnie zaskoczyła. Oczywiście mam parę uwag ale o tym później. Jak już wcześniej pisałem jakość wykonania całego urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Telefon, który użytkuje już przeżył swoje a mimo to nie widać po nim śladów korzystania przez różne osoby.

Smartfon działa bardzo płynnie, to zasługa mocnego procesora oraz dużej ilości pamięci RAM. Nakładka HTC Sense sprawdza się wyśmienicie. Nie będę się rozpisywał na jej temat, ponieważ już od długiego czasu jest dostępna na rynku. Bardzo często widzę jak osoby wgrywają sobie tą nakładkę do Samsungów Galaxy S. Tutaj muszę pochwalić firmę HTC, że z głową zrobili tą nakładkę. HTC Sense posiada bardzo dużo dodatków, które cieszą oko. Podczas odblokowywania urządzenia za każdym razem pojawia się na ekranie wraz z efektem dźwiękowym informacja o pogodzie. Przy dzisiejszej aurze za oknem telefon zachodził śniegiem na parę sekund. Może nie jest to jakaś przydatna funkcja, ale zawsze jest to urozmaicenie i znajomi fajnie reagują gdy się to pokaże;) Wspomnę jeszcze tylko o rewelacyjnym pomyśle przy odblokowywaniu ekranu. Mamy możliwość wyciągnięcia ikonek naszych ulubionych programów lub tych, które często używamy. Podczas odblokowania łapiemy ikonę naszego programu i przesuwamy w odpowiednie miejsce co powoduje, że ten program automatycznie uruchamia się po odblokowaniu. Wygodna funkcja, z której bardzo często korzystałem.

Wersja systemu jaką miałem zainstalowany to 2.3.4. Spokojnie możemy zrobić synchronizacje z każdym portalem społecznościowym. Telefon sam połączy nam kontakty, tak aby nam się nie dublowały. Muszę przyznać, że dużo lepiej z synchronizacją poradził sobie HTC EVO3D niż wcześniejszy model, który używałem SE Xperia Play.

Podczas przeglądania stron internetowych nie spotkałem się z jakimiś trudnościami. Wszystko bardzo płynnie działało. Jedno co mnie zaskoczyło to że telefon był wykrywany jako komputer i wszystkie strony ładowały się w wersji normalnej nie mobilnej. Na niektórych portalach było to uciążliwe ale zawsze można było w ustawieniach zmienić opcje wyświetlania stron. Jedyny minus, który zauważyłem to problem z dopasowaniem tekstu podczas przybliżania i oddalania strony. W iPhonie wszystko działa płynnie natomiast tutaj strona potrafi kilka razy zmienić rozłożenie tekstu zanim „poprawnie” się wyświetli.

Wszystkie aplikacje, które zainstalowałem na urządzeniu działają poprawnie nie zauważyłem jakiegoś spowolnienia gdy odpalałem jakieś gry. Jednak cały czas brakuje mi dobrych programów do szybkiej obróbki zdjęć. Aplikacje, które są dostępne mocno odstają od tego co mamy do wyboru w systemie iOS. Jeśli jesteśmy już przy aplikacjach i systemie, chciałem też powiedzieć, że kilka razy pojawił mi się komunikat o jakimś błędzie krytycznym, który powoduje zamknięcie niektórych aplikacji działających w tle. Niestety to jest cena otwartego systemu.

Wspomnę jeszcze o baterii, bo to chyba jedna z ważniejszych rzeczy, na które zwracamy uwagę. Powiem tak podczas pierwszych dni, kiedy naprawdę intensywnie korzystałem z telefonu. Instalacja różnych rzeczy co chwile sprawdzanie wiadomości telefon wytrzymywał jeden dzień. Na wieczór gdy wracałem z pracy miałem ok 40% baterii. Natomiast gdy podczas normalnego użytkowania tzn. od czasu do czasu mail, twitter facebook, parę telefonów i smsów, urządzenie na baterii wytrzymało dwa dni. Moim zdaniem jest to bardzo dobry wynik. Zaznacz jeszcze tylko jedną rzecz miałem cały czas wyłączony nadajnik GPS, czyli nie działała lokalizacja we wszystkich aplikacjach.
Jeśli chodzi o jakość zdjęć, które robimy aparatem jest zadowalająca. Szczerze mówiąc funkcja 3D to chwyt marketingowy,  aby klienci mogli się pochwalić znajomym jaki fajny mają sprzęt. Telefon robi zdjęcia 3D tylko jeśli jest poziomo. Do mnie ta opcja nie przemawia, dlaczego? Po pierwsze te zdjęcia możemy tylko oglądać na ekranie telefonu. Druga sprawa to podczas oglądania takich zdjęć bardzo szybko męczą się oczy i nie ma przyjemności z przeglądania fotek. Ostatnia rzecz to jeśli robimy zdjęcia 3D to trwa dłużej niż zwykłe zdjęcie. Dla mnie ta  funkcja jest zbędna. Natomiast robiąc zdjęcia klasyczne nie mam się do czego przyczepić. To jest telefon więc jakość fotek jest wystarczająca. Spokojnie możemy takie zdjęcie wywołać u włożyć do rodzinnego albumu.

Podsumowując HTC EVO 3D to udany produkt, który spokojnie może konkurować z najlepszymi smartfonami na rynku. Jeśli chodzi o jakość wykonania to mogę powiedzieć, że przoduje wśród producentów. Samsung czy Sony Ericsson bądź LG daleko zostają w tyle ze swoimi plastikami. Spokojnie mogę polecić ten telefon osobą, którym zależy na dobrym wykonaniu, oraz szybkim działaniu systemu. Oczywiście telefon ma swoje wady ale nie są one tak rażące.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog Tagi