HTC Windows Phone 8X i 8S

W dniu dzisiejszym HTC zaprezentowało nową serie telefonów na systemie operacyjnym Windows Phone. Urządzenia mają się pojawić w sprzedaży w listopadzie. Są to pierwsze telefony które mają prawo używać w nazwie Windows Phone.

Patrząc na parametry tych urządzeń mogę śmiało powiedzieć, że są poważnym konkurentem Nokii. Wygląd urządzań naprawdę rzuca na kolana. Zobaczcie sami

HTC Windows Phone 8X posiada ekran o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 720p. Wyposażony jest w procesor dwurdzeniowy o mocy 1,5GHz i 1 GB ramu oraz 16 GB wewnętrznej pamięci. Aparat fotograficzny posiada 8 MP i potrafi kręcić filmy w rozdzielczości full 1080p. Pomimo, że kilka tygodni temu było głośno, że HTC rozstało się z firmą Beats Audio, ten telefon posiada dedykowany wzmacniacz z tej firmy, który odpowiada za dźwięk w słuchawkach oraz głośnika.

Słabszy model HTC Windows Phone 8S ma procesor dwurdzeniowy 1 GHz i 512 MB ramu oraz 4 „giga” wewnętrznej pamięci – co w dzisiejszych czasach jest śmiesznie mało). Ten model wyposażony jest w aparat 5 MP.