Inteligentne zegarki?

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja Samsunga gdzie zaprezentowali swoje nowości. Jednym z produktów jest Samsung Galaxy Gear. Od dawna można było czytać o nowoczesnych zegarkach, które mają współpracować z naszymi telefonami i tabletami.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć jak Samsung wyobraził sobie taki produkt. Jest dostępny w różnych kolorach. Nie jest ciężki bo zaledwie 95 gramów. Całość na zdjęciach wygląda schludnie, chociaż wydaje się dość gruby. Osobiście nie przepadam za dużymi zegarkami. Na pokładzie inteligentnego zegarka mamy Androida. Dane techniczne, które podał Samsung są moim zdaniem wystarczające jak do wyświetlania godziny i paru dodatkowych aplikacji. Jednak oglądając wczorajszą prezentacje, a później pierwsze wrażenia różnych dziennikarzy i blogerów można było zauważyć spore opóźnienie podczas przeglądania funkcji Galaxy Gear. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Zegarek powinien działać bardzo szybko, a nie zmuszać użytkownika do czekania na informacje. Wracając do parametrów urządzenia, spokojnie możemy sparować swojego smartfona  z tym zegarkiem jeśli używasz Samsunga a dokładnie od S III w górę. Z resztą urządzeń inteligenty zegarek już nie będzie działał. Z jednej strony rozumie posunięcie Samsunga, chcą rozwijać swoją markę i zmusić konsumenta do wyboru jednej platformy. Natomiast otwierając się na innych producentów mogliby dużo zyskać. Kolejna zbędna opcja to aparat fotograficzny, chyba ktoś w Korei naoglądał się Bonda i chciał mieć takie zabawki jak słynny Agent 007. Tego też nie jestem wstanie pojąć po co aparat w zegarku? Jeśli chce zrobić zdjęcie to mogę wyciągnąć telefon i „cyknąć” fotkę. Chyba, że jest to gadżet dla podglądaczy i detektywów;)

Do Samsunga Galaxy Gear mamy dostępne 70 aplikacji, które możemy zainstalować w nim. Mając połączenie z telefon, otrzymujemy powiadomienia o wiadomościach SMS, a także Twittera i Facebooka. Zegarek może nam pokazywać pogodę, jak stoją nasze akcje na giełdzie. Największym minusem tego urządzenia jest bateria. Pamiętacie kiedy ostatnio wymienialiście baterię w swoim zegarku? Albo czy kiedykolwiek ładowaliście zegarek? …. No właśnie. Tutaj mamy wielkiego klopsa ponieważ co wieczór będziecie musieli podłączać do ładowania takie urządzenie razem ze swoim smartfonem. Nie jestem wstanie pojąć tego czy producenci nie są wstanie przeskoczyć pewnej bariery z bateriami  z magazynowaniem prądu? Osobiście nie przypadł mi do gustu ten zegarek.

Podsumowując Samsunga Galaxy Gear jest to gadżet dla osób, które lubią oglądać rzeczy przez dziurkę od klucza i pamiętać o ładowarce podczas wyjazdów weekendowych, bo inaczej nie sprawdzimy która godzina. Wiem, że jest to prototyp i jeszcze trochę czasu minie zanim go wprowadzą do sprzedaży natomiast jeszcze długa droga aby to urządzenie podbiło serca użytkowników.