iPhone 5c

Prawie wszystkie przecieki odnośnie nowego iPhone potwierdziły się na tegorocznym Keynote. Osobiście bardzo podobają mi się nowe plastikowe iPhone, ponieważ bardzo byłem zadowolony z poprzednika iPhone 3GS, który miał podobny kształt, rewelacyjnie leżał w dłoni. Wybór kolorów pozwala dopasować telefon pod siebie. Jestem tylko ciekawy jakości wykonania tego urządzenia. Mam nadzieje, że nie otrzymamy droższą wersje Samsunga z logiem Apple.

Przez to, że większość rzeczy była już dostępna przed konferencją, nie było efektu WOW, a szkoda. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy pracownicy mają mniejszą kontrole i wynoszą rzeczy z fabryk czy specjalnie Apple robiło kontrolowane przecieki? Moim zdaniem takie sytuacje źle wpływają na wizerunek firmy.

Wracając do samego iPhone 5c otrzymujemy prawie takie same bebechy jak w iPhonie 5, tylko że w plastikowej obudowie. Ten model całkowicie zabija iPhone 5, automatycznie znika z oferty starszy model. Mam nadzieje, że iPhone 5c będzie tańszy od swojego poprzednika. Co mogłoby spowodować wzrost sprzedaży urządzeń w abonamencie. Jeszcze nie znamy oferty operatorów, ale jak zapowiadają ma być bardzo ciekawa.

Zapomniałbym o jednym szczególe, podczas prezentacji pokazano także futerał na iPhone. Nie wiem czym się kierowali projektanci ale chyba za dużo czasu spędzili na słońcu bo to co zostało pokazane wygląda tragicznie, jak moje ochronne buty, które używałem na wakacjach w Chorwacji. Wiem, że są bardzo popularne różnego rodzaju futerały, sam ostatnie szukałem długo plecków do iPhone, jednak takiego na 120% nie kupiłbym.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog