iPhone 5s

Nowy iPhone? Patrząc na nowy produkt od Apple można łatwo się pomylić, że mamy do czynienia z poprzednią generacją, ale to mi się bardzo podoba, ponieważ mamy kontynuacje designu. Ciężko ten sprzęt pomylić z czymś innym, chociaż ostatnio pojawił się konkurent Huawei P6, który naprawdę jest podobny do produktów Apple. Dobra ale nie o tym chciałem pisać.

Już minęło trochę czasu od konferencji na której został zaprezentowany iPhone 5s, niektórzy już zakupili ten produkt w Niemczech czekając całą noc w kolejce pod Apple Storem – podziwiam tych ludzi. W przypadku iPhone 5s też mogliśmy przeczytać dużo plotek, które miały potwierdzenia podczas prezentacji, jednak nikt wcześniej nie wiedział, że otrzyma tak mocny procesor oraz czytnik linii papilarnych w przycisku Home.

Topowy model smartfona od Apple jest dostępny w trzech kolorach, czarny, srebrny i złoty. Urządzenie prezentuje się naprawdę wyśmienicie, nie mogę się doczekać kiedy będę mógł wziąć do ręki i samemu sprawdzić jak działa nowe dziecko z pod znaku nadgryzionego jabłuszka. Wygląd niewiele zmienił się co do iPhone 5, tylko niektóre elementy wyróżniają go od swojego poprzednika. Nowy przycisk Home, w którym został zainstalowany czytnik linii papilarnych, który ma pomagać podczas odblokowywania telefonu, wprowadzania różnych haseł. Druga rzecz to aparat fotograficzny i lampa błyskowa, zostały troszkę przeprojektowane. Lampa jest podwójna co ma poprawić doświetlanie zdjęć. Rzeczywiście lampa w poprzednikach nie była jakaś rewelacyjna. Jednak najważniejsza zmiana to serce iPhone. Został włożony do niego procesor A7, 64-bitowy. Dzięki takiej mocy przeliczeniowej, wszystkie testy wskazują, że iPhone jest dwa razy szybszy od głównego konkurenta z kraju kwitnącej wiśni Samsunga Galaxy S4. Sam jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takich testów, dla mnie najważniejsze są odczucia z użytkowania sprzętu. Jeśli telefon działa sprawnie nie zawiesza się, to nie ważne czy ma benchmarkach ma taki czy siaki wynik i czy procesor jest 8 rdzeniowy czy 2 rdzeniowy. Najważniejsza jest optymalizacja systemu.

Więcej o parametrach możecie przeczytać na stronie producenta. Gdy tylko będę mógł przetestować nowy sprzęt napisze więcej. Podsumowując wrażenia z prezentacji to niestety nie miałem już takich wypieków na twarzy jak kilka lat temu, może już lata nie te, kiedy człowiek się podniecał nowinkami technicznymi. Mimo to z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę w Polsce.