Konto w App Store

Produkty Apple już od kilku lat są dostępne w naszym kraju jednak, dalej spotykam osoby, które mają problem aby założyć konto w App Store nie podając numeru karty kredytowej. Poniżej przedstawiam krótką instrukcje jak to zrobić.

1. Wchodzimy do na iPadzie lub iPhone w  App Store i wyszukujemy aplikacji która jest bezpłatna.

2. Następnie tapniemy w belkę instaluj, pojawi nam się komunikat aby wpisać istniejące Apple ID lub utworzyć nowe.

3. Wybieramy „Utwórz nowe Apple ID” – wybieramy język, akceptujemy regulamin.

4. Kolejno uzupełniamy wszystkie pola, adres mailowy będzie naszym Apple ID, hasło musi posiadać minimum 8 znaków w tym jedna duża litera i cyfra. Dla bezpieczeństwa odpowiadamy na wskazane pytania, podajemy swoją datę urodzenia i przechodzimy do kolejnej strony.

5. Pojawiają się pola do wprowadzenia numeru karty kredytowej ale też mamy opcję bez karty „None”. Z automatu powinna być zaznaczona w/w opcja jeśli nie jest to wybieramy „None” następnie wpisujemy swoje dane adresowe i numer telefonu. Niestety nie możemy wprowadzać polskich znaków, ponieważ system nam tego nie przyjmie.

6. Po zaakceptowaniu wszystkiego dostajemy maila od Apple, gdzie musimy kliknąć w podany link, a na stronie wpisujemy nasz adres mailowy i hasło – klikamy „Verify Address”. Jeśli wszystko będzie się zgadzało pojawi się komunikat weryfikacja udana. Czyli spokojnie teraz możemy pobierać bezpłatne aplikacje na nasze urządzenia z iOS.

Mam nadzieje, że wszystko jasno opisałem, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości zapraszam do kontaktu drogą mailową.