New iPad

7 marca Apple zaprezentowało nowszą wersje iPada. Od paru dni wszystkie portale technologiczne prześcigają się w porównaniach i opiniach co zostało zmienione, jak to wpłynie na działanie urządzenia itd. Bardzo dużo jest też negatywnych opinie, główny zarzut w stronę Apple to nie zastosowanie mocniejszego procesora (chodzi o 4-rdzenie). Moim zdaniem te zarzuty są bezpodstawne. Najwyraźniej osoby, które tak piszą nigdy nie korzystały przez dłuższy okres z urządzeń Apple. Ale wracając do New iPada co zostało wprowadzone. Nowy wyświetlacz zwany Retiną rozdzielczość ekranu robi naprawdę duże wrażenie jest to 2048×1536. Na ten wyświetlacz wszyscy czekali. Największe portale od dawna zapowiadały, że w najnowszym tablecie od Apple na 100% będzie zastosowany taki wyświetlacz. Chciałbym go zobaczyć na żywo. Jak w rzeczywistości prezentuje się taka rozdzielczość na stosunkowo małym ekranie.

Następną zmianą jaką zrobili to jest mocniejszy procesor o symbolu A5X. jest to nadal dwurdzeniowy procesor ale ze wzmocnioną 4 razy grafiką.
Zastosowano także lepszy aparat fotograficzny, zainstalowano 5 MP obiektyw. Moim zdaniem jest to potrzebne, przez cały okres kiedy użytkuje iPada zrobiłem nim chyba dwa zdjęcia. Pierwsze aby sprawdzić czy działa aparat, a drugie podczas testowania aplikacji do obróbki zdjęć.

Jako posiadacz iPada 2 nie jest mi spieszno na zmiany dlaczego? Ponieważ do większości czynności jakie robię na nim ta moc i rozdzielczość ekranu wystarcza w zupełności. Ten iPad jest moim zdaniem skierowany do osób, które do tej pory miały pierwszą wersje urządzenia. Podobnie jak z nowym iPhonem 4S, jeśli ktoś używa iPhone 4 powinien poczekać na kolejną generacje. Bardzo mi się podoba, że Apple nie zmienił proporcji ekranu. Przez parę dni pracowałem na tabletach z Androidem i proporcje zastosowane w nich nie sprzyjały przyjemnej pracy.