Nokia Champions. Ship

Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez Nokie i Microsoft, gdzie mogłem bliżej poznać dwa systemy operacyjne, które możemy spotkać w telefonach Nokii.

Każdy z uczestników Nokia Champions otrzymał zaproszenie na podróż po różnych portach. Po potwierdzeniu uczestnictwa dostałem dokładny plan gdzie mam się zgłosić i co mam ze sobą mieć. Obowiązkowym ekwipunkiem był smartfon Nokia Lumia:) Miejsce zbiórki wszystkich uczestników był Hotel Gromada w Warszawie, gdzie można było też zarezerwować pokój, jeśli ktoś był przyjezdny. Łatwo było rozpoznać uczestników, ponieważ każdy miał przy sobie Nokie Lumie więc spokojnie w tłumie odnalazłem osoby, które przybyły na imprezę. Po zebraniu wszystkich przejechaliśmy do pierwszego portu oznaczonego jako „Port X”, czekały na nas zimne napoje różnego kalibru. Po zaspokojeniu pragnienia rozpoczęła się prezentacja systemu Android na Noki X. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy i mieliśmy za zadanie zbudować „Fast line” swojego telefonu(grupy otrzymały konkretne osoby blogerka modowa, sportowiec, raper). Podczas układania naszego dnia mieliśmy niezłą zabawę. Później każda grupa prezentowała jak według nas wygląda dzień danej osoby.

InstagramCapture_41b1739a-ffd2-4b07-b30b-5c921a90a2de

Po prezentacji zostaliśmy zaproszeni na statek i popłynęliśmy do portu Nokia Lumia Cyan. Na wygodnych kanapach oraz hamakach wysłuchaliśmy nowości związanych z aktualizacja systemu Windows Phone 8.1, niektórzy z uczestników już mieli zainstalowaną wersje beta. Jednak fajnie było wysłuchać prezentacji oraz zobaczyć jakie możliwości drzemią w aplikacjach, które otrzymamy od Nokii wraz z WP8.1. W tym porcie też mieliśmy zadanie, wykorzystując programy Nokia Kinograf, Nokia Kreatywne Studio mieliśmy nakręcić scenę z wybranego filmu, a reszta uczestników odgadywała co to za film.

InstagramCapture_0ee01cd9-bbb5-4906-b1e0-2fa2ca57b3b3

Ostatnim etapem spotkania był długi rejs po Wiśle zakończony grillem w jednej z restauracji nad brzegiem Wisły. Nokia oraz Microsoft włożyły dużo pracy w przygotowanie tego szkolenia. Cieszę się, że mogłem w nim uczestniczyć. Nowy system, który od niedawna jest dostępny w Nokiach X ma duże szanse zawalczyć z telefonami, które są za „złotówkę” u operatorów przy najmniejszym abonamencie. Osoba decydująca się na ten telefon będzie miała namiastkę Windowsa i w przyszłości łatwiej będzie się przesiąść na serie Lumie, gdzie króluje Windows Phone.

WP_20140605_21_16_55_Pro

Po zmianach w firmie, powinni więcej budżetu przeznaczyć na reklamę swoich produktów, niestety nigdzie nie można spotkać reklam, bilbordów.

Dla wszystkich posiadaczy telefonów Nokia Lumia WP8.1 będzie dostępny na początku lipca. Moim zdaniem warto zainstalować ten system, ponieważ odświeża całe urządzenie oraz dodaje wiele funkcji, które już od dawna były dostępne u konkurencji.