Nokia w Appstore;)

Kilka dni temu pojawiła się informacja prasowa, że Nokia zamierza udostępnić swoją aplikację do map w systemie iOS. W dniu dzisiejszym już możemy za darmo pobierać aplikacje HERE Maps.

Bardzo szybko udało się wprowadzić produkt do Appstore. Ciekawy jestem czy będzie to konkurencja do GoogleMaps lub standardowej aplikacji od Apple.

Po pierwszym uruchomieniu widzimy, że aplikacja ma korzenie w całkowicie innym systemie. Mapy ładują się sprawnie, mamy do wyboru widok, zwykłych map, komunikacja miejsca, ruch i satelita. Niestety zdjęcia satelitarne są bardzo stare. Moja rodzinna miejscowość to jeden wielki piksel, gdzie w mapach od Apple widać dokładnie mój dom, a tutaj nawet większe miasta wyglądają tragicznie. Zaletą aplikacji jest widok komunikacji miejskiej. Z tego co przeglądałem to wszystkie linie zostały uwzględnione, nawet nasze rozbudowane metro, które składa się z całej jednej lini;) Ale tak na poważnie przydatna sprawa dla osób, które przemieszczają się komunikacja miejską. Gdyby jeszcze wprowadzili rozkłady jazdy:) Podczas wyboru trasy zaznaczymy komunikacja miejska, pokaże nam jak dojść do przystanku oraz w jaki tramwaj lub autobus należy wsiąść. Próbowałem wyznaczyć trasę przejazdu między kilkoma miejscowościami i bez problemu pokazał przejazd tak jak od dawna jeżdżę (czyli najkrótsza trasa, mało uczęszczana przez innych).

Podsumowując aplikacja nie zachwyca, podobnych programów jest bardzo dużo w Appstore. HERE Maps potrzebuje jeszcze trochę pracy aby mogła konkurować z najlepszymi.