Nowy OnePlus 3T

Od samego początku byłem fanem marki OnePlus. Gdy wypuścili pierwsze swoje urządzenie czekałem cierpliwie na zaproszenie aby zakupić od nich sprzęt, niestety ten system nie sprawdził się ponieważ gdy już dostałem zaproszenie ochota na nowy sprzęt zniknęła.

Polityka firmy była jedna, wypuścić smartfona który będzie miał najlepsze parametry, a cenowo będzie dostępny dla zwykłego użytkownika czyli dostajemy telefon najmocniejszym procesorem, dużą ilością pamięci RAM oraz rewelacyjnym aparatem fotograficznym za połowę ceny którą musimy zapłacić za flagowców popularnych marek.

zrzut-ekranu-2016-11-15-o-23-06-35

W dniu dzisiejszym OnePlus zaprezentowało nowy model tzn. odświeżony lub bardziej bym to nazwał OnePlus 3 na sterydach, ponieważ jedyne różnice między nimi to większa bateria 3400 mAh, mocniejszy procesor z serii Snapdragon 821 i na koniec więcej pamięci wbudowanej czyli możliwość zamówienia 128GB, a zapomniałbym o przednim aparacie 16MP.

Moim zdaniem to jest skok na kasę klientów, ponieważ za kilka miesięcy pojawić się kolejna generacja urządzenia, więc po co w jednym roku wypuszczać bardzo zbliżone do siebie produkty? Zgodzę się z tym, że nowy procesor 821 ma lepsze opinie i jest mniej podatny na przegrzewanie. Jednak ta aktualizacja mogła poczekać spokojnie do przyszłego roku. Z drugiej strony dzięki takiemu posunięciu mam nadzieje, że zwykły OnePlus 3 zostanie przeceniony:)