Pierwsze wrażenia po zainstalowaniu iOS 5

W dniu premiery nowego systemu na iPhona i iPada niestety byłem w pracy i tylko od czasu do czasu mogłem przeczytać na twitterze co się dzieje i jakie są reakcje ludzi po instalacji nowego iOS.

Rano podłączyłem pod komputer iPada aby pobrać nowy system w przeciągu paru minut miałem na dysku już cały plik. Aktualizacja zajmowała ponad 700 MB. Instalacja całości przebiegła naprawdę sprawnie. Po kilkunastu minutach iPad był gotowy do pracy. Przy pierwszych uruchomieniu prosi o skonfigurowanie nowych usług, które są dostępne w iCloud.

Podczas pracy na iPadzie nie widzę różnicy w szybkości działania, miedzy starym systemem a nowym.
Po udanej aktualizacji systemu na iPadzie stwierdziłem, że czas na iPhona 3GS. W przypadku iPhona bardzo się obawiałem jak ten kilkuletni telefon poradzi sobie z nowym systemem. Aktualizacja ściągnęła się bardzo szybko, zajmowałem,niej niż do iPada coś ponad 600MB. Wygranie nowego softu trwało dłużej niż w iPadzie. Podczas pierwszego uruchomienia telefon sam się aktywował poprzez wifi, czyli nie jest już nam potrzebny komputer po zakupie telefonu aby go aktywować.

iPhone działa rewelacyjnie na nowym systemie, jeśli ktoś się zastanawia czy robić aktualiżacje niech dłużej nie myśli tylko robi update.

W następnym wpisie postaram się wymienić najważniejsze rzeczy, które zostały zmienione i z których rzeczywiście korzystam na codzień.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog Tagi