Samsung Note – pierwsze spotkanie…

Nie mogłem się w dniu dzisiejszym doczekać kuriera, który miał dostarczyć Samsunga Note. Przed sylwestrem otrzymałem maila z informacją, że paczka została nadana. Miałem cichą nadzieje, że w sylwestra kurier zawita w moje progi. Jednak dostawa przeciągnęła się o kolejne dni. Pudełko Samsunga zdradza nam, że ten telefon ma większe rozmiary od większości smartphone’ów na rynku, co ja mówię od wszystkich smartphone’ów. Całe opakowanie jest w kolorze białym z srebrnymi napisami „Samsung Galaxy Note” oraz zdjęciami telefonu oraz rysika, który otrzymujemy w komplecie. Po otwarciu pudełka ukazuje nam się gigantyczne urządzenie z ekranem o wymiarach 5,3″, który ma rozdzielczość 800×1280. Na górze urządzenia widzimy logo producenta oraz przednią kamerę do video rozmów i głośnik. Na samym dole jest jedyny fizyczny przycisk, który przywołuje ekran początkowy. Na górze urządzenia mamy wejście słuchawkowe mini-jack, oraz mikrofon, drugi mikrofon znajduje się w dolnej części telefonu. Po prawej stronie smartphona mamy przycisk włączania/wyłączania, a po lewej stronie przycisk głośności. Całość prezentuje się naprawdę elegancko, srebrna ramka wokół całego urządzenia bardzo przypomina urządzenia innej konkurencyjnej marki.

Gdy wyciągniemy Samsunga z pudełka możemy zobaczyć co mamy w zestawie:

  • słuchawki z koreczkami, różne rozmiary,
  • kabel USB,
  • ładowarka,
  • skrócona instrukcja obsługi.
  • telefon,
  • bateria.

W zestawie nie dostajemy karty pamięci ale Samsung Note ma wbudowanej pamięci 16GB oraz możliwość zainstalowania dodatkowej karty pamięci microSD. Minusem jest to, że jeśli chcemy włożyć kartę pamięci do telefonu musimy wyciągnąć baterię, ponieważ slot karty mieści się pod baterią. Może jest to zabezpieczenie przed nagłym wyciąganiem karty na której może być zainstalowana aplikacja którą np. teraz używamy co spowodowałoby uszkodzenie karty lub systemu.
Po uruchomieniu telefonu, pojawia nam się logo producenta, chwilę musimy odczekać aż urządzenie będzie gotowe do pracy. Przy pierwszych próbach uruchomienia smartphona, miałem problem z kartą sim. Telefon po paru minutach użytkowania wyłączał się. Pomogło przełożenie innej karty sim, a później powrót do właściwej. Gdy system wstanie w naszym gigantycznym telefonie wita nas system Android w wersji 2.3.6 z najnowsza nakładką Samsunga TouchWiz. Działanie całego systemu opisze w drugiej części. W skrócie mogę powiedzieć, że przeglądarka internetowa naprawdę szybko działa, natomiast niektóre aplikacje, działają mniej płynnie niż iPhonie 3GS. Co mnie bardzo zaskoczyło. Poniżej porównanie wielkości Samsunga Galaxy Note i iPada 2.