Samsung Note

Użytkując przez ponad pół roku telefon HTC HD2 myślałem, że większego urządzenia będącego telefonem nie będzie. Najwidoczniej myliłem się, w ubiegłym tygodniu na polskim rynku odbyła się premiera nowego Samsunga.

Sam producent kwalifikuje urządzenie pomiędzy smartfonem a tabletem. Chcą zobaczyć czy będzie zapotrzebowanie na takie rozwiązania.
Wracając do samego urządzenia przekątna ekranu wynosi 5,3″ jest to ekran dotykowy HD Super Amoled o rozdzielczości 1280×800. Jak na telefon jest gigantyczne. Samsung wpakował do tego giganta wszystko co ma najlepsze procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1.4GHz, aparat fotograficzny 8MP oraz system operacyjny Android Gingerbread oczywiście z swoją nakładką.
Bawiąc się przez chwile tym urządzeniem powala mnie prędkość działania w żadnym momencie nie widziałem opóźnienia w animacjach podczas przechodzenia między aplikacjami. Dołączony rysik fajnie sprawdza się podczas tworzenia szybkich notatek lub wycinania interesujących nas części ze stron internetowych bądź zdjęcia.
Osobiście jednak nie wyobrażam sobie na co dzień użytkować to urządzenie po pierwsze nie da się go obsługiwać jedną ręką, a proszę mi wierzyć nie mam małych dłoni. Druga sprawa to nie nosimy cały czas marynarek gdzie jest duża kieszeń i mamy miejsce aby go schować, co innego kobieta która może go schować do torebki.

Podsumowując całość robi naprawdę dobre wrażenie. Jestem pewien, że dany produkt znajdzie wielu nabywców. Już miałem przyjemność rozmowy z kilkoma osobami które nie mogą się doczekać kiedy pojawi się u operatorów w abonamencie.

YouTube Preview Image