SE Xperia Play – po kilku dniach

Postanowiłem na dwa tygodnie całkowicie przesiąść się z iPhona na SE Xperia Play. Wcześniejsze urządzenia, które użytkowałem przyzwyczaiły mnie do rewelacyjnie działających ekranów dotykowych. Biorąc do testów SE miałem nadzieje, że to urządzenie nie będzie odbiegać tak mocno od swojej konkurencji. Bardzo ciężko mi jest się przyzwyczaić do tak toporniej działającego wyświetlacza, czasami reaguje bardzo szybko, a innym razem mogę „tapać” kilka razy w jedno miejsce i telefon nie reaguje. Może to jest spowodowane aurą, które jest na zewnątrz ale w domu czy w pracy nie mam ujemnych temperatur aby tak dziwnie reagował ekran. Teraz może troszkę danych na temat oprogramowania, telefon otrzymałem z Androidem w wersji 2.3.2 z nakładką SE. Urządzenie posiada 5 MP aparat, zdjęcia robi naprawdę dobre. Jako aparat, który zawsze mamy przy sobie mogę powiedzieć, że zdjęcia są rewelacyjne. Nawet w bardzo ciemnych pomieszczeniach można zrobić zdjęcie z lampą i wszystko do kilku metrów jest w zadowalający sposób oświetlone.
Tak jak pisałem wcześniej bardzo mnie denerwuje spasowanie dwóch części urządzenia. Niby telefon jest przeznaczony do grania, ale dużo lepiej grało mi się na iPhonie czy Samsungu Note, iPadzie, itp. Nie mogę się przestawić na ten joystick. z przyzwyczajenia kręcę telefonem na różne strony podczas grania ponieważ we wcześniejszych urządzeniach większość gier obsługiwało żyroskop.
Kolejne rzeczy, które według mnie są nie dopracowane to nakładka na system Android. Sony Ericsson udostępnia różne widgety, które możemy wrzucić sobie na ekrany, nie działają tak jakbym chciał. Bardzo często się zawieszają, zwłaszcza przeglądarka zdjęć. Widgety do obsługi portali społecznościowych Twitter, Facebook nie aktualizują się płynnie. W Samsungu Note, czy S II nie miałem takich problemów. Gdy wymusimy aktualizacje tych widgetów, telefon bardzo mocno zamula.
Jeśli chodzi o baterie to telefon muszę ładować codziennie. Nie jest źle cały dzień możemy pracować na nim, sprawdzać różne rzeczy i wracając po całym dniu to jest ok 22 mamy ok 20% baterii. Jak dla mnie jest  dobrze.

Pełny opis SE Xperii Play wrzucę za kilka dni, gdy skończę testować.