Smartfony dla kogo?

Przez ostatnie tygodnie zastanawiałem się po co ludzie kupują smartfony? Dlaczego dopadły mnie takie przemyślenia? Kilka razy miałem przyjemność obserwować osoby, które zakupiły najnowsze telefony Samsunga, HTC, Nokia. Po paru dniach wracali do sprzedawców, że nie potrafią nawet zgrać kontaktów na swoje nowe „wypasione” telefony. Bardzo duży odsetek ludzi kupuje takie telefony, aby się pokazać wśród znajomych. Dlaczego LG Prada 3.0 cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Przez to, że ma mocny procesor dużo pamięci i dobry aparat? Nie, klienci kupują ten telefon ponieważ na plecach dużymi literami jest napisane PRADA i widać już z daleka jaki mamy telefon. Osoby kupując nowoczesne smartfony chcą się dowartościować, pokazać swój status społeczny. Niestety posiadać taki telefon nie zawsze oznacza umiejętność korzystania z niego. Bardzo dużo ludzi nie potrafi poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z nowym urządzeniem. Dobrze mogę zrozumieć są bardzo zabiegani, prowadzą firmy, lub piastują odpowiedzialne stanowiska. Jednak to ich nie usprawiedliwia aby włożyć troszkę wysiłku w poznanie telefonu, który sobie zakupili.

Oczywiście nie można generalizować. Są też klienci, którzy wykorzystują większość możliwości nowoczesnych smartfonów. Telefon jest ich narzędziem pracy, maja w nim całe swoje biuro.

Jestem ciekawy, która grupa odbiorców jest większa i napędza rynek smartfonów. Z moich obserwacji, wynika, że więcej jest osób, które zakupują nowinki techniczne tylko dlatego, że to jest modne i wszyscy mają lub chcą mieć takie rzeczy.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Blog